Untitled Document

Portföy satın alma modelimiz 2018 yılında da meslektaşlarımıza hizmet vermeye devam edecek

2017 yılı Ağustos ayı itibari ile portföy satın alma iş modeli geliştirdiklerini belirten MonoPoli Sigorta Mali & İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aydın Akıncı ve Acentelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Vatansever: “Ağustos ayından yılsonuna kadar 4 adet portföy satılın alma iş ortaklığı gerçekleştirdik. Bugüne kadar yürütmüş olduğumuz Portföy Satın Alma iş modelimizle genel çerçevede emeklilik hayali kuran, çocukları sigortacılık ile ilgilenmeyen, farklı sektörlere yönelmek isteyen veya başka yatırımları ile ilgilenmek isteyen acentelerimize meslektaşlarımıza, uzun yıllar emek vererek oluşturdukları portföyün nakde dönüşmesini sağlayan bir çözüm ortaklığı sunuyorduk. Gerek saha ekibimizden aldığımız geri dönüşler gerekse bize gelen talep ve değerlendirmeler neticesinde 2018 yılında yalnızca sektörde daha uzun vadede yola devam etmek isteyen, sektörden ayrılmak ya da emekli olmak isteyen meslektaşlarımıza değil MonoPoli’nin sahip olduğu 17 sigorta şirketi lisansı ile alternatif çözümler geliştirmek isteyen, hazır ve donanımlı ofiste yer alarak MonoPoli’nin her alanda sağlamış olduğu personel desteği sayesinde büyüttüğü portföyü daha yüksek bir katma değerle devir etmek isteyen bu sayede yılların emeğini yine nakde dönüştüren ve bununla beraber aynı zamanda uzun yıllar MonoPoli markası altında sektöre hizmet vermeye devam etmek isteyen meslektaşlarımıza da çözüm ortağı olacağız” dedi.

...

Devamı için Tıklayınız

Bi’Sigortacı’nın InsurTech girişimi olması yatırım kararımızı etkiledi

Agito bir yazılım şirketi. Bununla birlikte Agito, sektörde kendisi de yatırım almış tek teknoloji şirketi. Yatırımcı ortaklarımızın deneyim ve birikimleri, ön planda olmasa da, Agito nun yatırımcı kimliğini oluşturuyor. 2012 yılında tamamladığımız BT- Grup satın alma sürecin de bu kimliğimizle hareket etmiş, satın alama sonrasında da Akademi ve BT- Grup’u birleştirerek bugünkü Agito’yu oluşturmuştuk.

Biz Bi’Sigortacı’ya kendi aramızda ‘’Sigortacılar Çarşısı’’ lakabını taktık. Geleneksel anlamda fiziksel bir çarşı değil tabi ki. İnternet ortamında, Dijital olarak organize olmuş ve sigorta acenteleri işe sigorta almak isteyen müşterileri buluşturan bir platform.

Hedefimiz Agito ve Bi’Sigortacı arasındaki ilişkiyi, yatırımcılık ilişkisinin ötesine taşımak ve bir çözüm ortaklığı ilişkisini de kurgulamak. Agito’nun ana müşteri kitlesini oluşturan sigorta şirketleri ile Bİ’Sigortacı arasındaki iletişim ve projelerde Agito’nun etkin katkısı olacaktır.

...

Devamı için Tıklayınız

Acentelerin birleşerek konsolide olması gerekiyor

Acentelerin rekabet gücünü artırmak ve güç birliği yapması gerektiğini belirten MonoPoli Sigorta Kurucu Ortağı Erol Esentürk ‘’Belirli bir büyüklüğün altındaki acentelerin yaşama gücünün azaldığı bir döneme giriyoruz. Bu dönemde acentelere farklı alternatiflerin sunulabilmesi gerekiyor. Dolayısı ile daha fazla kazanmaya devam edebilecekleri ortamlar bulunabildiği ve yaratabildiği sürece acentelerin yaşama gücü devam edebilir. Büyük çatılar altına girmek ya da küçük acentelerin birleşerek konsolide olmasının mutlaka gereklilik olduğunu düşünüyorum. Bunların acenteler, sigorta şirketleri, sigortalılar ve tüm sektör adına da faydalı olacağını düşünüyorum ’’dedi.

...

Devamı için Tıklayınız

Chubb Türkiye lansmanını gerçekleştirdi

Dünyanın en büyük halka açık sabit kıymet ve sorumluluk sigorta şirketi Chubb, Türkiye’de yeni markasının lansmanını gerçekleştirdi.

ACE, 2015 yılında sigorta sektörü tarihindeki en büyük anlaşmaya imza attı ve Chubb’ı 29.5 milyar dolara satın alarak dünyanın en büyük sabit kıymet ve sorumluluk sigorta şirketini oluşturdu. Türkiye’deki satın alma süreci ise Haziran 2017’de tamamlandı. Mevzuat gereği şirket bu tarihe kadar eski adıyla faaliyetlerini sürdürdü.

Chubb Türkiye Ülke Başkanı Emre Buğday şunları söyledi: "Türkiye’de yeni ismimizi lanse etmekten mutluluk duyuyoruz. Uluslararası sigorta ağımız, yaygın dağıtım kanallarımız ve geniş ürün yelpazemiz, kurumsal ve bireysel müşterilere hizmet verebilme kabiliyetimizle sabit kıymet ve sorumluluk sigortalarının küresel lideriyiz. Dünya çapında hem gelişmiş hem de gelişmekte olan pazarlarda karlı büyüme fırsatlarını değerlendiriyoruz. Chubb’ı farklı kılan, odağımız olan risk değerlendirme konusunda uzman olmamızın yanı sıra endüstriyel ve özellikli risklerde yüksek kapasite ile sigorta teminatı vererek, müşterilerimize hasar yönetimi ve hasar ödemesi konusunda hızlı çözümler sunmamız ve sürekli olarak geliştirdiğimiz alt yapımız.”

...

Devamı için Tıklayınız

AXA Sigorta inovasyonu merkeze koyan dönüşümünü anlattı

AXA Sigorta, inovasyonu merkeze koyan dönüşümünü ve bu dönüşümün Türkiye’deki çalışmalarına yansımalarını aktarmak amacıyla basın toplantısı düzenledi. Toplantıda AXA’nın iletişimden pazarlamaya, teknolojiden süreç yönetimine kadar hayata geçirdiği yenilikçi projeler ve son kampanyası “Dert Varsa Derman AXA” tüm detaylarıyla anlatıldı.

...

Devamı için Tıklayınız