Untitled Document

Chubb Türkiye lansmanını gerçekleştirdi

Dünyanın en büyük halka açık sabit kıymet ve sorumluluk sigorta şirketi Chubb, Türkiye’de yeni markasının lansmanını gerçekleştirdi.

ACE, 2015 yılında sigorta sektörü tarihindeki en büyük anlaşmaya imza attı ve Chubb’ı 29.5 milyar dolara satın alarak dünyanın en büyük sabit kıymet ve sorumluluk sigorta şirketini oluşturdu. Türkiye’deki satın alma süreci ise Haziran 2017’de tamamlandı. Mevzuat gereği şirket bu tarihe kadar eski adıyla faaliyetlerini sürdürdü.

Chubb Türkiye Ülke Başkanı Emre Buğday şunları söyledi: "Türkiye’de yeni ismimizi lanse etmekten mutluluk duyuyoruz. Uluslararası sigorta ağımız, yaygın dağıtım kanallarımız ve geniş ürün yelpazemiz, kurumsal ve bireysel müşterilere hizmet verebilme kabiliyetimizle sabit kıymet ve sorumluluk sigortalarının küresel lideriyiz. Dünya çapında hem gelişmiş hem de gelişmekte olan pazarlarda karlı büyüme fırsatlarını değerlendiriyoruz. Chubb’ı farklı kılan, odağımız olan risk değerlendirme konusunda uzman olmamızın yanı sıra endüstriyel ve özellikli risklerde yüksek kapasite ile sigorta teminatı vererek, müşterilerimize hasar yönetimi ve hasar ödemesi konusunda hızlı çözümler sunmamız ve sürekli olarak geliştirdiğimiz alt yapımız.”

...

Devamı için Tıklayınız

AXA Sigorta inovasyonu merkeze koyan dönüşümünü anlattı

AXA Sigorta, inovasyonu merkeze koyan dönüşümünü ve bu dönüşümün Türkiye’deki çalışmalarına yansımalarını aktarmak amacıyla basın toplantısı düzenledi. Toplantıda AXA’nın iletişimden pazarlamaya, teknolojiden süreç yönetimine kadar hayata geçirdiği yenilikçi projeler ve son kampanyası “Dert Varsa Derman AXA” tüm detaylarıyla anlatıldı.

...

Devamı için Tıklayınız

BES'in iyi bir getirisi olduğunu halka anlatabiliyor olmamamız gerekiyor

BES'in iyi bir yatırım aracı olarak pozisyonlanmasında eksiklik olduğuna değinen Garanti Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer, "BES'in iyi bir getirisi olduğunu halka anlatabiliyor olmamamız gerekiyor. Dinlediğim telefon görüşmelerine göre BES'in hala bireyler tarafından birikim amaçlı değerlendirildiğini görüyorum. Bizim BES'i yatırım çerçevesinde anlatabiliyor olmamız gerekiyor" dedi.

...

Devamı için Tıklayınız

Sigortamjet Genel Müdürü Birol Şanlı: Dijital sigortacılık alanında yeni oyuncular gelecek

Sigorta sektörünün geleceği konusunda değerlendirmelerde bulunan Sigortamjet Genel Müdürü Birol Şanlı, dijital sigortacılık alanında yeni oyuncuların sektöre dahil olacağını ifade ederek "Hem şirketler hem de dağıtım kanalları alanında değişimler yaşanacak" dedi.

Röportajın tamamı Best Dergisi'nin 2017 Eylül sayısında.

...

Devamı için Tıklayınız

Hiçbir dağıtım kanalımız diğer bir kanalımızla rekabet etmeyecek

Direkt satışı kapsayan dijital kanalı açtıklarını ve Quick Sigorta'ya başvuran acente sayısının da 3 bini geçtiğini vurgulayan Quick Sigorta Genel Müdürü Levent Uluçeçen, hiçbir dağıtım kanalının bir diğeriyle rekabet içinde olmayacağını ifade etti. 

Sektörde proje değerlendirme konusunda doldurmak istedikleri bir alan olduğunu belirten Levent Uluçeçen, "Biz proje şirketi olmak istiyoruz. Üstelik buradaki proje değerlendirme süremiz çok hızlı olacak" dedi.

...

Devamı için Tıklayınız