Untitled Document

Sağlık sigortalarında bireyin ön planda olduğu dijital çözümler öne çıkıyor

Sağlık sigortacılığının teknolojiyle ilişkisine dikkat çeken CompuGroup Medical (CGM) Genel Müdürü Fatma Zakaryan, "Bireye dokunma tarafında yolun başındayız ancak bu alanda dijital yatırımlar ile birlikte çözümlerin geliştirilmesi ve yeni tüketici profiline dokunuyor olmak önemli" dedi.
 

...

Devamı için Tıklayınız

Chubb, Meliha Okur ve Ali Çağatay Ekonomi Talk Show'a ev sahipliği yaptı

Dünyanın en büyük halka açık sabit kıymet ve sorumluluk sigortacısı Chubb, ''Meliha Okur-Ali Çağatay Ekonomi Talk Show''a ev sahipliği yaptı ve 25 Ekim Perşembe günü televizyon ekranından tanınan ekonomi gazetecileri Meliha Okur ve Ali Çağatay'ı bir araya getirdi.

Türkiye'deki ekonomik tabloyu nasıl okumalıyız? Önümüzdeki günlerde bizi ne bekliyor? Sigorta sektörü bu gelişmelerden nasıl etkilenecek? Riskler nedir, nasıl önlem alınabilir?

Kurumsal Risk Yöneticileri Derneği ile iş birliğinde düzenlenen ''Ekonomi Talk Show''da Meliha Okur ve Ali Çağatay Türkiye ekonomisine ışık tutarken, izleyicilerden gelen soruları da yanıtladı.

...

Devamı için Tıklayınız

Karmaşık süreçleri teknoloji yardımıyla sadeleştirmeye devam ediyoruz

2018 yılında iki alanda yoğun çalışmalar yürütüldüğünü belirten CompuGroup Medical Genel Müdürü Fatma Zakaryan, bunlardan ilkinin sigorta dışı asistans servislerde bireye ulaşmak olduğunu ifade etti. Bir diğer çalışma hakkında da bilgi veren Zakaryan, "Sigortacılık son 2 yıldır TSS ile birlikte operasyonel anlamda kompleks bir haldı. Biz de CGM olarak sigortacılıkta rekabet politikalarını geliştirmek için atılan adımların hastaneler ve sigortalılar üzerindeki operasyonel yüklerini çözmeye çalıştık" dedi.

...

Devamı için Tıklayınız

Taylan Türkölmez: Nüfusumuz yaşlanıyor, Türkiye'nin OKS'ye ihtiyacı var

Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik Şirketleri Genel Müdürü Taylan Türkölmez; "Yaşlı nüfusumuz 7 milyona yaklaşmış durumda ki, bu dünyadaki 62 ülkenin nüfusundan daha fazla. Tıp ve teknoloji alanındaki gelişmeler sayesinde yaşlanan bir nüfusla karşı karşıyayız. Bu nedenle 3 basamaklı emeklilik sistemlerini reformist yaklaşımla oluşturmamız gerekiyor" dedi.

...

Devamı için Tıklayınız

​AXA Sigorta Kupa Voley’in ana sponsoru oldu

AXA Sigorta, Türkiye Voleybol Federasyonu ile Kupa Voley turnuvasının 2018-2019 sezonu isim sponsorluğu için anlaştı.

AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan, “AXA olarak yıllardır insanların daha iyi bir yaşam sürmelerine katkı sağlama misyonuyla çalışıyoruz. Bu kapsamda bu misyon için değer yaratacak işbirliklerine imza atmaya büyük önem atfediyoruz” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “2018-2019 sezonunda Aralık ayından itibaren gerçekleştirilecek Kupa Voley karşılaşmaları tribünler, canlı yayınlar ve medya içerikleri ile milyonlarca sporsevere ulaşacak. Biz de turnuvaya ev sahipliği yapacak tüm şehirlerde saha içi ve dışında gerçekleştireceğimiz etkinliklerle turnuva ve voleybola ilginin artmasına katkıda bulunmaya çalışacağız. Federasyonumuza bize bu fırsatı tanıdığı için teşekkürlerimizi sunuyoruz”.

İmza töreninde konuşan AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ise bir sağlık markası olma hedefiyle çalışan AXA’nın bu alandaki çalışmalarını Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne dayandırdığının altını çizdi: “Dünyanın lider varlık yönetimi ve finansal koruma şirketi olarak küresel bir gücümüz ve büyük sorumluluklarımız var. Kalkınma Hedefleri’nin ‘Sağlıklı Bireyler’ maddesi kapsamında insanlara daha sağlıklı ve hareketli bir yaşam sürmeleri konusunda ilham verecek projelere destek veriyoruz. Buna ek olarak geleneksel sigortacılık anlayışı da değişiyor. Müşterilerimiz artık kayıplar yaşanmadan önleyici adımlar atmamızı bekliyor. Sporun da bu önleyici adımlardan biri olduğuna; insanların fiziksel sağlığı kadar zihinsel sağlığı üzerinde de etkili olduğuna inanıyoruz. İnsanlara daha aktif bir yaşam sürmeleri için ilham verecek projelere destek vermek de bu açıdan işimizin bir parçası ve kurum olarak görevimiz.” dedi. Voleybolun son yıllarda hem erkek hem de kadınlarda ulusal ve uluslararası başarılar elde edilen bir branş olduğunu ifade eden Ölken, “Eski bir voleybolcu olarak daha fazla desteklediğinde sporcularımızın ülkemize çok daha büyük başarılar getireceğine eminim."

...

Devamı için Tıklayınız