Untitled Document

TSB tarafından düzenlenen toplantıda ilk 6 ay ve doğal afetler değerlendirildi

Türkiye Sigorta Birliği’nin düzenlediği basın toplantısında sektörün 2017 yılı ilk 6 aylık sonuçları değerlendirildi ve son günlerde yaşanan sel, dolu ve depremle ilgili sektörün üstlendiği sorumluluklar kamuoyu ile paylaşıldı. 

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Can Akın Çağlar, basın toplantısındaki sunumuna sektöre ilişkin genel bilgiler vererek başladı. Çağlar, sektörün 2017 Haziran sonu itibariyle prim üretiminin geçen yılın aynı dönemine göre % 12 artışla 23,1 milyar TL olarak gerçekleştiğini söyledi.

Sektörün tazminat ödemelerine de değinen Çağlar, geçen yıl sektörün toplam 23,4 milyar TL tazminat ödediğini söyledi. Çağlar verdiği bilgide 2017 yılında, günde 46.400 adet hasar gerçekleştiğini ve buna karşılık sektörün günde 108.8 milyon TL ödeme yaptığını belirtti.

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Can Akın Çağlar toplantıdaki konuşmasında yaşanan son doğal afetler konusunda sektör olarak üstlendikleri sorumluluğa değinerek, “Sigorta toplumsal bir dayanışmadır, istikrar ve güven ortamı sağlar” dedi.

...

Devamı için Tıklayınız

MAPFRE Sigorta Antalya’da acenteleriyle buluştu

MAPFRE Sigorta’nın Türkiye genelindeki acenteleri 28 – 30 Nisan tarihleri arasında Antalya Regnum Carya Otel’de bir araya geldi. 2 bin 600 üzerinde acente ile hizmet veren MAPFRE Sigorta’nın acenteler toplantısına 230 üzerinde acente katıldı. İki gün süren organizasyonda 2016 yılı değerlendirilirken, 2017’ye ait hedefler ve stratejiler de paylaşıldı.

Başarılı bir yılı geride bıraktıklarını ifade eden MAPFRE Sigorta CEO’su Alfredo Muñoz; “MAPFRE olarak acentelerimizle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Tüm acentelerimiz ile yolumuzun bir, geleceğimizin bir olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda; Türk sigorta sektöründeki tüm paydaşlarımıza ve müşterilerimize fark yaratan, güven kavramının içini gerçek manada dolduran ürün ve hizmetler sunmaya, acentelerimiz ile birlikte büyümeye ve büyük başarılara imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

...

Devamı için Tıklayınız

Sigorta Haftası, inovasyon konulu VI. Ulusal Sigorta Sempozyumu’yla başladı

Sigorta Haftası kapsamında gerçekleştirilen VI. Ulusal Sigorta Sempozyumu, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Sigorta Birliği’nin katkılarıyla Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) tarafından 29 Mayıs Pazartesi günü Swissotel the Bosphorus’da düzenlendi. Sempozyumda sigorta sektöründe inovasyonun önemi kamu, sigorta şirketleri, aracı ve yardımcı hizmetler perspektifiyle değerlendirildi; ayrıca bilgi işlem teknolojilerinde son gelişmeler ele alındı.

...

Devamı için Tıklayınız

Aktif Bank ve Sigortayeri ile Fiba Holding ve Fiba Emeklilik 1 milyar TL’lik anlaşma imzaladı

Fiba Emeklilik ürünlerinin Aktif Bank kanallarında satışını öngören anlaşma ile aynı zamanda Sigortayeri, Fiba Holding şirketlerine 2021 yılına kadar Türkiye ve uluslararası yatırımları kapsamında sigorta brokeri olarak hizmet verecek. Anlaşma kapsamında bundan böyle Fiba Emeklilik’in faizsiz BES fonlarını Aktif Bank’a ait Mükafat Portföy yönetecek.

Aktif Bank iştiraki Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerliği ve Fiba Holding iştiraki Fiba Emeklilik Grup Kredi Hayat Sigortası ve Bireysel Emeklilik alanlarında da güçlerini birleştirdi. Sektörün iki önemli oyuncusu arasında imzalanan iş birliği anlaşması ile 5 yıl içerisinde 700 milyon TL hayat sigortası prim üretimi ve 300 milyon TL BES fon büyüklüğü hedefleniyor.

...

Devamı için Tıklayınız

"Katılımcılar finansal okuryazarlık ve fon yatırım danışmanlığı alarak güven kazanacak"

Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) ve bağımsız portföy yönetim şirketlerinin 3 Mayıs 2017 Çarşamba günü İstanbul’da Wyndham Grand Otel’de ortaklaşa düzenlediği basın toplantısında, "Uzun Vadeli Tasarrufun ve Aktif Varlık Dağılımının Önemi" ele alındı.
 
Basın toplantısının açılışında konuşan Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) Başkan Yardımcısı Atilla Köksal, ekonominin en önemli sorunlarının başında sermaye piyasaları ve kurumsal yatırımcı tabanının yeterince gelişememesinin geldiğini belirterek, “Bunun çözümü ise finansal okuryazarlıktan geçiyor. Orta ve uzun vadeli yatırım alışkanlığına ülke olarak henüz yatkın değiliz” dedi.

Atilla Köksal, 2008 yılından beri gündemde olan “Finansal Okuryazarlık” konusunda özel sektör kuruluşlarının her şeyi devletten beklemeden çalışmalarını yoğunlaştırması gerektiğine işaret ederek şunları söyledi: “Vatandaşlarımız finansal planlama, tasarruf, birikim ve uzun vadeli yatırımlar konularında bilinçlendirilmeli. Yatırım danışmanları, Portföy Yönetim ve Bireysel Emeklilik şirketleri yatırımcılara adil, şeffaf ve mümkün olduğunca düşük maliyetli ürünler sunmalı, teknolojiyi de kullanarak onlara finansal danışmanlık ve varlık dağılımı hizmetleri vermeli.”

...

Devamı için Tıklayınız