Untitled Document

Acentelerin birleşerek konsolide olması gerekiyor

Acentelerin rekabet gücünü artırmak ve güç birliği yapması gerektiğini belirten MonoPoli Sigorta Kurucu Ortağı Erol Esentürk ‘’Belirli bir büyüklüğün altındaki acentelerin yaşama gücünün azaldığı bir döneme giriyoruz. Bu dönemde acentelere farklı alternatiflerin sunulabilmesi gerekiyor. Dolayısı ile daha fazla kazanmaya devam edebilecekleri ortamlar bulunabildiği ve yaratabildiği sürece acentelerin yaşama gücü devam edebilir. Büyük çatılar altına girmek ya da küçük acentelerin birleşerek konsolide olmasının mutlaka gereklilik olduğunu düşünüyorum. Bunların acenteler, sigorta şirketleri, sigortalılar ve tüm sektör adına da faydalı olacağını düşünüyorum ’’dedi.

...

Devamı için Tıklayınız

Chubb Türkiye lansmanını gerçekleştirdi

Dünyanın en büyük halka açık sabit kıymet ve sorumluluk sigorta şirketi Chubb, Türkiye’de yeni markasının lansmanını gerçekleştirdi.

ACE, 2015 yılında sigorta sektörü tarihindeki en büyük anlaşmaya imza attı ve Chubb’ı 29.5 milyar dolara satın alarak dünyanın en büyük sabit kıymet ve sorumluluk sigorta şirketini oluşturdu. Türkiye’deki satın alma süreci ise Haziran 2017’de tamamlandı. Mevzuat gereği şirket bu tarihe kadar eski adıyla faaliyetlerini sürdürdü.

Chubb Türkiye Ülke Başkanı Emre Buğday şunları söyledi: "Türkiye’de yeni ismimizi lanse etmekten mutluluk duyuyoruz. Uluslararası sigorta ağımız, yaygın dağıtım kanallarımız ve geniş ürün yelpazemiz, kurumsal ve bireysel müşterilere hizmet verebilme kabiliyetimizle sabit kıymet ve sorumluluk sigortalarının küresel lideriyiz. Dünya çapında hem gelişmiş hem de gelişmekte olan pazarlarda karlı büyüme fırsatlarını değerlendiriyoruz. Chubb’ı farklı kılan, odağımız olan risk değerlendirme konusunda uzman olmamızın yanı sıra endüstriyel ve özellikli risklerde yüksek kapasite ile sigorta teminatı vererek, müşterilerimize hasar yönetimi ve hasar ödemesi konusunda hızlı çözümler sunmamız ve sürekli olarak geliştirdiğimiz alt yapımız.”

...

Devamı için Tıklayınız

AXA Sigorta inovasyonu merkeze koyan dönüşümünü anlattı

AXA Sigorta, inovasyonu merkeze koyan dönüşümünü ve bu dönüşümün Türkiye’deki çalışmalarına yansımalarını aktarmak amacıyla basın toplantısı düzenledi. Toplantıda AXA’nın iletişimden pazarlamaya, teknolojiden süreç yönetimine kadar hayata geçirdiği yenilikçi projeler ve son kampanyası “Dert Varsa Derman AXA” tüm detaylarıyla anlatıldı.

...

Devamı için Tıklayınız

BES'in iyi bir getirisi olduğunu halka anlatabiliyor olmamamız gerekiyor

BES'in iyi bir yatırım aracı olarak pozisyonlanmasında eksiklik olduğuna değinen Garanti Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer, "BES'in iyi bir getirisi olduğunu halka anlatabiliyor olmamamız gerekiyor. Dinlediğim telefon görüşmelerine göre BES'in hala bireyler tarafından birikim amaçlı değerlendirildiğini görüyorum. Bizim BES'i yatırım çerçevesinde anlatabiliyor olmamız gerekiyor" dedi.

...

Devamı için Tıklayınız

Sigortamjet Genel Müdürü Birol Şanlı: Dijital sigortacılık alanında yeni oyuncular gelecek

Sigorta sektörünün geleceği konusunda değerlendirmelerde bulunan Sigortamjet Genel Müdürü Birol Şanlı, dijital sigortacılık alanında yeni oyuncuların sektöre dahil olacağını ifade ederek "Hem şirketler hem de dağıtım kanalları alanında değişimler yaşanacak" dedi.

Röportajın tamamı Best Dergisi'nin 2017 Eylül sayısında.

...

Devamı için Tıklayınız