Untitled Document

''6 milyonun üzerinde müşterimiz için daha iyisini hedefliyoruz''

2022 bitmek üzere… Bireysel emeklilik, 20 yıllık kıymetli bir yolculuk ve bu alanda başarılara imza atılmış durumda. Tabii ki bu süreçte birçok mevzuat değişikliği de oldu. Şöyle bir gerçeğimiz var ki; bu mevzuatlar hem sistemin büyümesini hem de toplumda yaygınlaşmasını sağladı. Bir taraftan siyasi irade kamu sisteminin büyümesine yönelik değişiklikler yaparken diğer yandan sektördeki oyuncuların bu uygulamaları başarıyla yerine getirip getirmediklerine yönelik önemli bir karar noktası haline geldi. Ne mutlu ki sektör oyuncuları her zaman iyi karşılık verdiler. Başarılı bir şekilde kamu-özel sektör iş birliği içerisinde sektörü büyütmüş durumdayız. Tabii ki büyümek de “daha fazla ne yapılabilir, hangi değişikliklerle topluma fayda sağlanabilir?” sorusunu akla getiriyor. Ben mevzuat değişikliklerini bu kapsamda değerlendiriyorum. Son dönemde yapılan değişikliklere baktığımızda şunu görüyoruz: 18 yaş altının BES’e girme hakkı, devlet katkısı oranının yüzde 25’ten yüzde 30’a çıkarılması, kısmi çıkışa izin verilmiş olması, bireysel emeklilikteki birikimlerin kredilere teminat gösterilmesi, hep müşteri lehine toplumun faydasına olan gelişmeler ve bence devamı da gelecek. Sonuçta şöyle de bir gerçeğimiz var; Türk toplumunun bireysel emeklilikteki birikimlerini büyütmeye, kendi tasarruflarını arttırmaya ve emekliliğe yönelik kendilerine daha iyi bir gelecek hazırlamaya ihtiyacı var. O nedenle mevzuat değişiklikleri olacak, olmaya da devam ediyor. Altını çizmem gereken bir husus da BEFAS. Bugün herhangi bir emeklilik şirketinden sisteme dahil olduğunuzda yalnızca o şirketin emeklilik fonlarına değil, BEFAS aracılığıyla sistemdeki tüm emeklilik yatırım fonlarına ulaşabiliyor ve tercihte bulunabiliyorsunuz. Sevinçle katılımcı sayısının arttığını ve sistemin büyüdüğünü gözlemliyoruz.

...

Devamı için Tıklayınız

''Yeni nesilin pozitif enerjisini sigortalılarımızla paylaşıyoruz''

Yurtaçan Sigorta Genel Müdürü Mert Yurtaçan:

Açıkçası belki klasik kelimeleri kullanıyor olacağız ama sigortalıya dokunmak… Müşteri kelimesini çok sevmiyorum, sigortalıya dokunmak en önemli unsur. Sigortalının sorun yaşadığı konuyu en doğru ve onu en az yoracak şekilde çözebilmek önceliğimiz.

Yaptığınız ürün, bir insanın hayatında yaşayabileceği sorunu giderebilmek amacında oluyor. Yani siz bir sorun yaşayacaksınız ve yaşadığınız sorun nasıl ortadan düzgün bir şekilde kaldırılır ve kişinin hayatı nasıl eskisi gibi devam eder? Sigortacılık bu temelde ilerleyen bir form olduğu için biz bu formun varlığından hiç kopmadan hareket ediyoruz. Sigortalıya, ona ne kadar yanında olduğumuzu hissettirmek gerekiyor. Çünkü öyle olduğu zaman çalışan, sigortalı ya da iş kavramının dışında esasında bir destekçi, bir partner ya da bir yardımcı olabiliyorsunuz. Biz odağımızı buradan asla çekmiyoruz.

...

Devamı için Tıklayınız

''Online Sigortacılık Altyapıları Mutlaka Gelişmeli''

ÖzserNEO Sigorta ve Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Ramazan Ülger; “Tüketicinin sigorta poliçesi araştırması yaparken aklına gelen web sitelerinden veya markalardan biri olmak Dijipol’ün en büyük hedefi”
 
Özser Neo Sigorta ve Reasürans Brokerliği hakkında konuşarak başlamak isteriz. Son 1 senede nasıl bir büyüme kaydettiğinizi aktarır mısınız?
Özser neo olarak hangi alanlara daha fazla yöneldiğinizi öğrenebilir miyiz?
Portföyünüzde öne çıkan başlıklar neler?
Hibrit sigortacılığın geleceğini nerede görüyorsunuz? Bu alanın gelişme hızı nasıl seyredecek sizce?
Dijipol’ü hayata geçirmeye nasıl karar verdiniz?
Şu an Dijipol.com üzerinden kaç sigorta ürünü ile ve nasıl bir ağ ile çalışıyorsunuz?
Müşteriler neden dijipol.com’u tercih etmeli? Rakiplerinizden ayrıştığınız noktalar neler?
Nasıl bir müşteri portföyünüz var, buradaki gücünüzden bahseder misiniz?
Dijipol.com’un sene sonu hedefi ne olacak?
Hibrit sigortacılık alanındaki gelecek hedefleriniz neler, kendinizi hangi alanlarda geliştirerek büyütme hedefleriniz var?
...

Devamı için Tıklayınız

ÖZEL RÖPORTAJ: KVKK alanında acenteler için önemli eğitimler hazırlıyoruz

TOBB SAİK Başkanı Levent Korkut; “BES ve hayat satışında acente gücünün artması için bu alanlarda acente lehine yeni düzenlemeler şart”

Röportaj: KÜBRA KANUN

...

Devamı için Tıklayınız

Zorlu dönemleri etkili bir risk yönetim süreci ile geride bırakacağız

Doğa Sigorta Genel Müdürü Coşkun Gölpınar; “Acentelerimiz  dijital gelişmelere hızlıca ayak uydurdular. Kendileri online süreçlere oldukça hakim olduklarını bu süreçte kanıtladılar”

...

Devamı için Tıklayınız