Axa Sigorta retro filmleri ile sigorta bilincini eğlenceli bir dille aktarıyor
Axa Sigorta retro filmleri ile sigorta bilincini eğlenceli bir dille aktarıyor

Axa Sigorta retro filmleri ile sigorta bilincini eğlenceli bir dille aktarıyor

AXA Sigorta, bugünün sigorta ürünlerinin faydalarını eğlenceli bir dille aktarmak amacıyla hayata geçirdiği yeni retro kampanya filmlerinde 80’li 90’lı yıllardaki eski reklamlara gönderme yaparak gülümsetiyor. Kampanyada konut, sağlık, kasko ve cep telefonu sigortaları esprili bir dille tüketiciyle buluşuyor.

AXA Sigorta, sigortanın bireylerin hayatlarına getirdiği faydaların daha anlaşılır bir dille aktarılması amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalarına yeni retro reklam filmleri ile devam ediyor.

Sektörün gelişimi için sigorta sektöründe farkındalığı artırmaya yönelik hazırlanan filmler, gülümseten senaryo ve çekimleriyle dikkat çekiyor. 80’li ve 90’lı yılların abartılı karakter seçimi ve sahneleriyle bir nostalji yaşatan kampanya dijital mecralarda yayınlanacak konut, sağlık, kasko ve cep telefonu ürünleri olmak üzere dört farklı filmden oluşuyor.

Batesmotelpro tarafından 2 günde ve 40 kişilik bir ekiple hazırlanan filmlerin yönetmenliğini Silvyo Behmoaras üstlendi.

Yeni kampanya ile ilgili görüşlerini paylaşan AXA Sigorta Pazarlama Direktörü Alper Tanyer: “AXA Sigorta olarak yine sıcak, açık, net ve eğlenceli iletişim tonumuzla ürünlerimiz için yepyeni reklam filmleri hazırladık. İlhamımızı da hepimizin zaman zaman özlemle andığı eski günlerden aldık.

Günümüzün ürün ve hizmetlerinin reklamları, 80’li ve 90’lı yılların biraz da tebessümle hatırladığımız iletişim diliyle yapılsa nasıl olurdu düşüncesinden yola çıktık. ‘Nerede o eski bayramlar’ söylemini her bayramda duyarız, biz de ‘nerede o eski reklamlar’ diyerek keyifli ve eğlenceli bir şekilde sigorta bilincini arttırma misyonumuza katkıda bulunmayı hedefledik” dedi.

Reklam Filmleri Linkleri:

Konut https://youtu.be/6WaUdUZuh4s

Kasko https://youtu.be/7VGGPaGgUXE

Sağlık https://youtu.be/aqHqTtuuZZQ

Cep Telefonu https://youtu.be/Nuc3YaGcxBw

Künye

Ajans: Batesmotelpro

Marka: AXA Sigorta

Marka Sözcüleri: Alper Tanyer, Özge Altıntaş, Onur Gül, Nur Özkan, Begüm Bozkurt, Nazlı Turan, Naz Gündoğdu

Kreatif Direktör: Volkan Öge

Müşteri Yönetimi: Tansu Tunçel

Yönetmen: Silvyo Behmoaras

Yapımcı: Bora Yüksel

Yardımcı Yönetmen: Berra Şeftalicioğlu 

Sanat& Kostüm: Büşra Yüksel 

Sanat Asistanı: Muli Çakmakçı 

Prodüksiyon: Arif Okur, Eyüp Duman 

Kurgu: Osman Emre Çelik 

Ses: İlbey Kaya

Saç: Tuncay Keleş

Makyaj: Yasemin Vurgun

PR Ajansı : Sobraz