Metlife, EMEA Toplum Haftası’nda özel olimpiyatlar ve Habitat For Humanıty ile işbirliği yapıyor
Metlife, EMEA Toplum Haftası’nda özel olimpiyatlar ve Habitat For Humanıty ile işbirliği yapıyor

Metlife, EMEA Toplum Haftası’nda özel olimpiyatlar ve Habitat For Humanıty ile işbirliği yapıyor

MetLife, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) pazarlarındaki çalışanlarının toplum projelerine gönüllü olarak katılmalarına fırsat sağlayabilmek amacıyla Özel Olimpiyatlar ve Habitat for Humanity ile iş birliğine devam edeceğini duyurdu.

MetLife’ın 26 EMEA ülkesinde bulunan 4.000 çalışanı, bölgenin Mayıs ortasında başlayan Toplum Haftası kapsamında bu iki etkinlikten bir tanesinin faaliyetlerine katılmak üzere davet edildi. Bu çerçevede çalışanlar, özel sporcular ile faaliyetlerde bulunmak üzere Özel Olimpiyatlar etkinliklerine veya dezavantajlı bölgelerde bina inşası ya da var olan binaların yenilenmesini desteklemek üzere yerel Habitat for Humanity girişimlerine gönüllü olarak katılabiliyorlar.

Türkiye’de ise 34 MetLife gönüllüsü 4 Mayıs Cuma günü “Oyun Birlikte, Hayat Birlikte” mottosu çerçevesinde gerçekleştirilen MetLife ve Özel Olimpiyatlar Türkiye etkinliğine katılarak özel sporcularla bir araya geldiler. Eğlenceli bir takım oyunu olan Floorball oyununu oynayan özel sporcular ve MetLife gönüllüleri eğlenceli dakikalara geçirerek, hayatı hep birlikte kucakladılar.

Girişim, MetLife’ın yardım kuruluşu MetLife Vakfı tarafından finanse ediliyor. MetLife Vakfı, MetLife gönüllülerinin, toplumun dezavantajlı kesimlerinin yaşam kalitesini arttıran ve onlara yeni fırsatlar yaratan faaliyetlere katılımlarını mümkün kılan girişimleri uzun süredir destekleme geleneğine sahip.

MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven ise EMEA Toplum Haftası çerçevesinde Türkiye’de gerçekleştirilen çalışmalar konusunda “EMEA Bölgesi’nde faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde eş zamanlı olarak başlattığımız “Toplum Haftası” çerçevesinde, özel eğitim gereksinimi olan bireyleri sosyal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye ile 3. kez bu işbirliğini gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz. Özel sporcular ile hep birlikte yüksek sesle ‘Oyun Birlikte, Hayat Birlikte’ diyor ve MetLife Ailesi olarak onların yanında yer almaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

MetLife EMEA Başkan Yardımcısı Eric Clurfain, “Habitat for Humanity ve Özel Olimpiyatlar ile ortaklığımızı devam ettiriyor olmaktan dolayı son derece mutluyuz.Geçen yıl, EMEA bölgesindeki 20’den fazla pazarda görev yapan 750 çalışanımız, farklı faaliyetlerde gönüllü oldu ve bu sene için daha da fazlasını yapmak istedikleri konusunda çok kararlıydılar. Toplum Haftası, hepimize, içinde çalıştığımız toplumlara faydalı olmak için harika bir fırsat sunuyor” şeklinde konuştu.