Unico Sigorta, Teknolojik Dönüşüm ve Yenilikçi Çözümler için Teknokent’te Yerini Aldı!
Unico Sigorta, Teknolojik Dönüşüm ve Yenilikçi Çözümler için Teknokent’te Yerini Aldı!

Unico Sigorta, Teknolojik Dönüşüm ve Yenilikçi Çözümler için Teknokent’te Yerini Aldı!

Unico Sigorta, 13 Haziran 2024 tarihinde Dijitalpark Teknokent Ataşehir Yerleşkesi’ndeki yeni teknokent ofisinin açılışını gerçekleştirdi.

Yenilikçi sigortacılık ürün ve hizmetleri sunarak sürdürülebilir büyümeye hizmet eden Unico Sigorta, teknoloji geliştirme bölgesi olarak 2019’da kurulan ve faaliyetlerine başladığı 2020’den itibaren her geçen gün gelişerek Türkiye’nin teknolojik ve iktisadi hayatına kısa süre içerisinde çok önemli katkılar sağlayan Dijitalpark Teknokent ile anlaşma imzaladı. 

Sigortacılık sektörünün sistemsel olarak karşılaştığı sorunlara çözüm bulmak adına kolları sıvayan Unico Sigorta, Dijitalpark Teknokent ile yaptığı iş birliği kapsamında Ataşehir Yerleşkesi’nde yeni teknokent ofisini açtı. Unico Sigorta’nın bilgi teknolojileri departmanında çalışan 25 kişilik ekibi de yeni teknokent ofisinde gerçekleştirilecek projelerde aktif olarak yer alacak.

Açılış töreninde konuşan Unico Sigorta Genel Müdürü Ender Güzeler: “Türkiye'de sigorta sektörü sürekli büyüyor ve buna paralel olarak sigortacılık yazılım ihtiyacı artış gösteriyor. Geleneksel yazılımlar, eski teknolojilere dayalı olmaları nedeniyle sigorta sektöründeki büyümede yenilik ve verimlilik gibi önemli konularda beklenen ilerlemeyi tam olarak sağlayamadığını söyleyebiliriz. Günümüzde performans düşüklüğü ve yüksek maliyet dezavantajıyla mücadele etmek adına yenilikçi bir teknoloji geliştirmek oldukça önem kazandı. Dijitalpark Teknokent ile temel sigortacılık sistemini geliştirmek, yenilikçi ürünler tasarlamak ve inovasyon konusunda çalışmalar yapmak istiyoruz” dedi.

Güzeler:“Teknokent ofisimizde gerçekleştireceğimiz yeni projelerimiz ile sigorta süreçlerini uçtan uca dijitalleştirmeyi ve sektördeki yazılım ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz. Ayrıca yapay zekâyı da bu sisteme entegre ederek anlık gelişmelere göre kendini yenileyebilecek, tanımlama ve tahminlemeler yapabilecek bir model geliştireceğiz. Gayemiz, böylelikle hem Unico Sigorta hem de sektör nezdinde bir değer yaratmak.” dedi.