Magdeburger Sigorta, Yeni Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu Liderliğinde Yeni Başarılara Hazır!
Magdeburger Sigorta, Yeni Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu Liderliğinde Yeni Başarılara Hazır!

Magdeburger Sigorta, Yeni Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu Liderliğinde Yeni Başarılara Hazır!

Bor Holding bünyesinde faaliyet gösteren, köklü geçmişiyle dünyanın sayılı sigorta şirketleri arasında yer alan Magdeburger Sigorta’nın yeni Genel Müdürü, sigortacılık sektöründe otuz üç yılı aşkın tecrübesiyle Ceyhan Hancıoğlu oldu.

Sigortacılık sektöründe başarı hikayeleriyle dolu otuz üç yılı geride bırakan Ceyhan Hancıoğlu, 15 Eylül itibariyle Magdeburger Sigorta’da genel müdürlük koltuğuna oturdu.

2018 yılında Bor Holding çatısı altında faaliyetlerine başlayan Magdeburger Sigorta, yetkin iş gücü, güçlü acente ağı ve yenilikçi anlayışı ile sektördeki yerini korudu. 2022 yılında stratejik dönüşüm süreçlerini başlatan Magdeburger Sigorta, üst düzey atamayla birlikte yeni başarı hikayelerini yazmaya hazır.

Ceyhan Hancıoğlu: “Bor Holding iştiraki olan Magdeburger Sigorta ailesine katılmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Magdeburger Sigorta’nın bu sektördeki köklü geçmişi ve dinamik yapısıyla yeni başarıları yakalayacağız. Ekibimle birlikte, müşterilerimize en iyi hizmeti sunarak, güvenirliği ve inovasyonu bir araya getireceğiz. Birlikte güzel işlere imza atacağımıza olan inancım sonsuz.” dedi.

Yenilikçi vizyonu ile sektörde birçok ilki gerçekleştiren Hancıoğlu, 1984 yılında Özel Saint-Michel Fransız Lisesi’nin ardından 1988 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olarak eğitimini tamamladıktan sonra, meslek hayatına ilk olarak 1990 yılında AGF Garanti Sigorta’da başladı. Beş yıl süreyle bu pozisyonda görev aldıktan sonra Teknik Grup Direktörlüğüne atandı. 1995 – 1997 yılları arasında Commercial Union Sigorta’da İstanbul Bölge Müdürü olarak görevini sürdürdü. 1997 yılından itibaren sırasıyla Emek Sigorta, Kapital Sigorta, Axa Oyak Sigorta, Şeker Sigorta ve Güven Sigorta’da Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

2007 yılında Finans Sigorta’da Teknik ve Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı olan Ceyhan Hancıoğlu, 2008 yılında Ergo Sigorta Emeklilik ve Hayat Satış Genel Müdür Yardımcılığını üstlendi. 2009 yılında HDI Sigorta Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı ve 2013 yılı itibariyle HDI Sigorta’da CEO olarak görevine devam etti. Görev aldığı süre boyunca şirketin dönüşümüne büyük katkı sağlayan Ceyhan Hancıoğlu, şirket satın alımlarında ve finansal büyüme hedeflerinin gerçekleştirilmesinde önemli rol oynamıştır.