Axa Sigorta Reformist Sigortacılar Platformunu Genel Müdürlükte Ağırladı
Axa Sigorta Reformist Sigortacılar Platformunu Genel Müdürlükte Ağırladı

Axa Sigorta Reformist Sigortacılar Platformunu Genel Müdürlükte Ağırladı

Axa Sigorta CEO Yavuz Ölken RSP Başkan ve İcra Kurulu üyelerini Axa Genel Müdürlük binasında ağırladı.

1 Eylül 2022  tarihinde kurulan ve hızlı bir şekilde sektörde adını duyuran RSP sektör ziyaretlerine başladı ve ilk ziyaretini  reform konusunda öncü bir Şirketin CEO 'luğunu yapmakta olan Sn Yavuz Ölken 'e yaptı.
 
Reform kelimesi, Antik Roma'dan sonra ilk kez, 16. yüzyılda, Fransa'da kullanılmıştır. Latincede ''Re'' yapmak ve uygulamak demektir. Form ise biçim vermek ve yenilemek anlamına gelir. Kamusal, idari ve ekonomik alanda yaşanan krizleri sona erdirmek için yapılan yenilikler, reform olarak adlandırılır. İşte bu tanımdan yola çıkarak mesleğimizin  ve sektörün layık olduğu itibarlı işlere reformist bir yaklaşım ile çözümler sunabilmek için  sektörün tüm kesimlerini temsilen 30 Sigortacı bir araya gelerek bir yola çıktık. Umutlarımız var, mesleğimizin itibarı adına yapacak işlerimiz var, kısacası heybemiz dolu. Yola yeni çıkmış olan genç arkadaşlarımız var , onların enerjisi ve çözüm önerileri yolumuzu aydınlatan en önemli enerji kaynağımız oluyor. Sektörün duayen isimlerinden oluşan aktif bir  Danışma Kurulumuz var . 
RSP Kurucu Başkanlığını Sn Eyyup Çelik üstlenmiş durumda. Platformun ilk üyeleri ; 
EYYUP ÇELİK
NİHAL ASKER
SEMA TÜFEKÇİLER 
ZAFER BİLGİN
MEHMET ÜST
ABDÜLCELİL ALKIŞ
NİDA TÜKENMEZ
ÖZER ŞİMŞEK
ÜNAL ÜNALDI
TİMUR SELÇUK TURAN
HÜSEYİN ACEN
SELCAN GÜR
İSMAİL KÜÇÜKGÜMÜLCİNA
PROF DR SAMİM ÜNAN
DR. AHMET GENÇ
ÇİĞDEM ÇETİNTÜRK
OYA AKMAN
ÖZLEM BÜYÜKEREN
EZGİ NUR KAYA
CANAN EVREN
ENGİN ÖZAYDIN
TUĞBA ŞAHİN
EDA YAZICI
SERPİL AKYOL ERDEN
SÜLEYMAN SAĞIROĞLU
MERVE DUMAN
HANDE BOL
DİLARA ZAMANOVA
M.ÜMİT ŞUVAK
ERCAN TURFAN
EDA EVREN ALPTEKİN
 
Reformist TDK'ya göre, düzeltmeci anlamına sahiptir. 
Antik Roma döneminden bu yana kullanılan reformist kelimesi, reform sözcüğünden türetilmiştir. Reform, mevcut düzendeki belli başlı aksaklıkları gidermek amacıyla yapılan yenilik anlamına gelir. Reform yapan ya da söz konusu yenilikleri destekleyen kişilere ise Reformist denir.
Bizler , sigortaya gönül vermiş meslektaşlar olarak  bir yola çıktık , yolun nereye varacağı şu an önceliğimiz değil , yolun güzelliği ve beraberliği ve yol boyunca başaracağımız işler kıymetli şu an bizler için ! 
Mesleğimizi çok seviyoruz ve değerli buluyoruz ve  bu sebeple , her endüstride olduğu ve olabileceği gibi zaman içerisinde oluşmuş olan mevcut aksaklıkları düzeltmek amacı ile sektörün ortak faydası için bir araya gelmiş bulunuyoruz .  Her şeyin çok hızlı değiştiği bu yüzyılda , değişime adaptasyonun  gönüllü temsilcileri   olabilmenin arzusu ve heyecanını yaşıyoruz . 
“ Bir araya gelmek başlangıçtır. Bir arada durabilmek ilerlemedir. Birlikte çalışmak başarıdır." -HenryFord
Artık birlikte  çalışmayı hepimiz çok özlemedik mi ? 
 
Logomuzdaki beyaz kutup ayısı  , bir dizi sebep ile unutulmuş olan birlik , beraberlik , meslek etiği , Sigortacılığın köklü ve saygın bir meslek olduğu gibi kavramları bizlerin zihninden  çıkartmamak için bulduğumuz bir imge logodur . 
Ayrıca beyaz kutup ayısı , değişime ayak uydurmak , kalıcı olmak , güçlü ve çevik olabilmenin de bir simgesi durumundadır . 
Hepimizin aklında , her zaman , mesleğimizin yaşamış olduğu sorunlara çözümlerimiz var olmuştur , ancak bunlar çoğu zaman slogandan öteye gidemeden raflara kaldırılmıştır .
İşte RSP ‘da mesleğimizin  onuru , geleceği ve güzelliği adına tüm bu olguları  icraata geçirebilmek için zemini  hazırlamak ana hedefimiz olacaktır. 
Müşterilerimizin bu saygın meslekten sunulan servisin en iyisine layık olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz . Ekonomiye hem finansal , hem sosyolojik ve aynı zamanda psikolojik  katma değerler sağlayan  sektörümüz adına bu yolda bizimle yürüyecek tüm yürekli sigortacıları beraber olmaya çağırıyoruz .
Sn . Ölken bize bu  manada vermiş olduğu destek ile umutlarımızı yeşertti, bizleri motive ederek işi daha da sahiplenmemize öncülük  etti ,  kendisine ve ekibinee göstermiş oldukları misafirperverlik için  sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ziyaretlerimiz ve aktivitelerimiz başarılı bir şekilde devam edecektir.