Untitled Document

Hizmetlerimiz sigortalı memnuniyetinin sağlanması için hayati bir öneme sahip

Biz sigorta şirketleri adına müşterilere dokunan ve onların sıkıntılı anlarında yanında olan bir firmayız. Daha doğrusu asistans sektörünün temel işlevi de bu. Sigorta şirketlerinin, müşterileri ile gerçek anlamda birebir teması asistans hizmetleri ile birlikte hasar sistemlerinde verdiğimiz çağrı merkezi tabanlı iletişim esnasında gerçekleşiyor. Bu nedenle bizim hizmetlerimiz aslında sigortalı memnuniyetinin sağlanması için hayati bir öneme sahip.

Özellikle müşterinin sıkıntı yaşadığı bir durumda asistans hizmetleri, sigorta şirketinin yaklaşımını, profesyonelliğini ve hizmet kalitesini temsil ediyor. Bu doğrultuda asistans şirketinin başarısı  müşterinin sigorta şirketine yıllar sürecek olan bir bağlılık duymasını sağlayabiliyor. Tur Assist olarak pek çok asistans hizmeti sunuyoruz. Yol yardım bunun önemli bir kısmı fakat bununla sınırlı kalmıyoruz. Konutta yaşanan problemler, su patlaması, çilingir hizmeti gibi birçok alanda biz yine sigorta şirketleri adına hizmeti organize ettiğimiz için böyle bir memnuniyet yaratmış oluyoruz. Asistans hizmetlerinin, sigorta poliçelerinin yenileme oranlarına olumlu bir katkıda bulunduğunu düşünüyorum.

Biz hizmetlerimizi sürekli olarak geliştirmek ve teknolojiye uydurmak, teknolojinin getirdiği yeniliklerden faydalanmak fikriyle çalışıyoruz. Bu bağlamda testlerini uzun süredir devam ettirdiğimiz, bu sene itibariyle de devreye aldığımız RoadMap uygulaması var. Bu uygulama görevlerin hizmet birimlerimize otomatik bir sistem üzerinden dağıtılabilmesine imkan tanıyor. Görevi uygulama üzerinden kabul eden hizmet biriminin (örneğin çekici aracının) konum bilgisi ise sigortalının cep telefonuna SMS olarak gönderiliyor. Sigortalı müşteriler dilerse, kendisi için görevlendirilen hizmet biriminin konumunu Google Maps üzerinden anlık olarak takip edebiliyor ve eğer ihtiyaç duyarsa uygulamanın çağrı merkezi ile direkt mesajlaşma özelliğinden faydalanabiliyor. Sürecin sonunda müşteri değerlendirme ve anket modülü sayesinde verilen hizmetin kalitesini ve müşteri memnuniyetini değerlendirebiliyor olacağız. Bu sene devreye aldığımız bu uygulamamamızı ileride daha da geliştirmeyi düşünüyoruz.

Bunun dışında standart işlevi daha da otomatikleştirmek için biraz önce bahsettiğim robot çağrı elemanı uygulamamız da yıl sonuna doğru devreye girecek.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 1 milyon yeni araç trafiğe giriyor. Ancak 2. el otomobillerdeki el değiştirme miktarı bunun 4 katı. Yani ortalama 4 milyon araç her sene el değiştiriyor. Bunların yüzde 5’inin yönetmelik kapsamında sisteme girmesinin dahi hakikaten çok büyük bir pazar yaratacağını düşünüyoruz. Bu kadar büyük bir işlem hacmine sahip olan 2. el araç satışlarında, hem tüketiciyi hem de satıcıları belli kurallar çerçevesinde koruma altına alan yeni bir yönetmeliğin çıkmasını oldukça önemli ve faydalı buluyoruz. Yönetmelikle birlikte tüketicilerin artık araç satın almadan önce ekspertiz raporunu görebileceği, satın aldıktan sonra da araçlarında meydana gelebilecek beklenmedik arızalara karşı kendilerini koruma altına alarak gönül rahatlığıyla güvenebilecekleri bir sistemin altyapısı da hazırlanmış oldu. Çıkarılan kanunun halen geliştirilebilir yanları olmakla birlikte, zamanla ihtiyaç duyulabilecek farklı iyileştirmelerin de yapılabileceğini düşünüyoruz.

Tur Assist olarak, Türkiye’de 2003 yılından bu yana 2. el otomobil garantisini veren öncü bir firmayız. Bu konuda 15 yıllık güçlü bir deneyimimiz var. Yeni yayınlanan yönetmeliğe uygun olacak şekilde ürünlerimizi hızlıca yeniden şekillendirdik ve kullanıma sunduk. Tüketicilerin de 2. el araç satın alma sürecinde, bu yönetmeliği uygulayabilecek olan kurumsal ve denetime tabi olan yerleri tercih etmelerini tavsiye ediyoruz.