Untitled Document

Allianz Türkiye 2017’de 9,2 milyar TL ciro yaptı

Allianz Türkiye, 22,8 milyar Türk lirası aktif büyüklük ve 9,2 milyar ciroyla finansal gücünü korudu. Türkiye’ye yatırımlarına 2018 yılında da hız kesmeden devam eden Allianz, 27 milyon avro yatırımla İzmir’de hayata geçirdiği operasyon merkezi Allianz Kampüs’te hizmet vermeye başladı. Allianz’ın diğer bir yatırımı da 5 milyon avro ile Türkiye’nin ilk akredite deprem laboratuvarı olacak.

Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui ve Allianz Türkiye CFO’su Ersin Pak, kurumun 2017 yılı finansal sonuçlarını değerlendirmek ve önümüzdeki dönem hedeflerini paylaşmak üzere bir basın buluşması düzenledi. Somersan Coqui, toplantıda şu bilgileri verdi:

“Sektörde öncülüğümüzü, finansal gücümüzü koruduk ve paydaşlarımız için değer yaratmayı sürdürdük”

“Global ekonomiyi derinden etkileyen siyasi, ekonomik ve jeopolitik gelişmelerin yaşandığı bir yılı geride bıraktık. Bu zorlu yılda Türkiye ekonomisi, kredi derecelendirme kuruluşlarının kararları ve yükselen enflasyon gibi unsurlara rağmen, Kredi Garanti Fonu gibi teşvik adımlarının da etkisiyle büyüme performansı gösterdi. Bu süreçte sigorta sektörü büyüdüyse de, etkisini her geçen yıl daha da hissettiren doğal afetler ve mevzuatta yaşanan beklenmedik değişikliklerden etkilendi. Böyle bir atmosferde Allianz Türkiye’nin üç şirketi olarak, Allianz Grubu’ndan da aldığımız güçle sektör liderliğimizi sürdürdük. 22,8 milyar Türk lirası aktif büyüklüğü, 9,2 milyar Türk lirası prim ve katkı payı üretimi ile 807 milyon Türk lirası net kârla sektördeki finansal gücümüzü koruduk. Müşterilerimiz, hissedarlarımız, dağıtım kanallarımız, çalışanlarımız ve toplumumuz için değer yaratmaya devam ettik.”