Untitled Document
Yazar: Temel AKSOY
Post

Deneyim Ekonomisi

Bundan yirmi sene önce, iş âleminde sadakat denilince akla müşteri memnuniyeti gelirdi. Bir marka müşterisini tatmin ederse onun sadakatini kazanacağını düşünürdü.

Devamını Oku
Post

Müşteri Kaybı Önlenebilir Mi?

Müşteri kaybetmek, her şirket yöneticisinin korkulu rüyasıdır. Büyük ya da küçük bütün şirketler müşteri kaybetmekten korkarlar.

Devamını Oku
Post

Markalar, Yeni Müşteri İle Büyür.

Uluslararası Bain danışmanlık şirketinden, Guy Brusselmans, John Blasberg ve James Root’un, çok farklı ülkelerde, çok değişik ürün kategorilerinde, 100 Bin alışverişçinin davranışlarını inceledikleri araştırmalarında vardıkları sonuçlara göre, Markalar, yeni tüketici (müşteri) edindikleri ölçüde büyürler.

Devamını Oku
Post

Facebook veya Instagram’ın televizyondan bir farkı yoktur

İnternet öncesi dünyada, “tek kaynaktan çok insana” bilgi akışı vardı. Bugün ise, iletişim çok boyutlu bir hal aldı. Artık “Çoktan çoka” bir iletişim var. “Çoktan çoka” iletişim, hayatın seyrini kökten değiştirdi. İnsanların sosyal medyaya olan ilgisi, markaların iletişim davranışlarını da değiştirdi. Markalar, iletişimlerinde televizyon, gazete gibi geleneksel mecraların yanı sıra; Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerini de kullanmaya başladılar. Bu siteler, marka yöneticilerinin günlük hayatlarının bir parçası oldu.

Devamını Oku