Untitled Document
Yazar: Temel AKSOY
Post

Facebook veya Instagram’ın televizyondan bir farkı yoktur

İnternet öncesi dünyada, “tek kaynaktan çok insana” bilgi akışı vardı. Bugün ise, iletişim çok boyutlu bir hal aldı. Artık “Çoktan çoka” bir iletişim var. “Çoktan çoka” iletişim, hayatın seyrini kökten değiştirdi. İnsanların sosyal medyaya olan ilgisi, markaların iletişim davranışlarını da değiştirdi. Markalar, iletişimlerinde televizyon, gazete gibi geleneksel mecraların yanı sıra; Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerini de kullanmaya başladılar. Bu siteler, marka yöneticilerinin günlük hayatlarının bir parçası oldu.

Devamını Oku
Post

İkna etmek için öykülerden daha etkili bir yol yok

Mutlaka başınıza gelmiştir. Çok iyi bildiğiniz bir konuda bir arkadaşınıza fikrinizi anlatıyorsunuz, söyledikleriniz onun aklına yatacak çünkü anlattığınızın doğruluğundan eminsiniz. Fakat şaşırarak görüyorsunuz ki beklediğiniz olmuyor. Arkadaşınız fikrinizi kabul etmiyor. Bu durum size tanıdık geliyor mu? Eğer cevabınız evetse bilin ki yalnız değilsiniz. Hemen her gün, herkes bu sorunu yaşıyor.

Devamını Oku
Post

Sadakat programları şirketlere bekledikleri faydayı sağlar mı?

Pazarlamayla ilgilenen hemen herkes Philip Kotler, David Aaker gibi pazarlama gurularının etkisiyle, marka sadakatinin her şirket için birinci öncelikli konu olduğuna ikna olmuştur. Bu inanca göre,

Devamını Oku
Post

Sadakat programları şirketlere bekledikleri faydayı sağlar mı?

Pazarlamayla ilgilenen hemen herkes Philip Kotler, David Aaker gibi pazarlama gurularının etkisiyle, marka sadakatinin her şirket için birinci öncelikli konu olduğuna ikna olmuştur.

Devamını Oku