Untitled Document
Yazar: Acar BALTAŞ
Post

Hayatı gereğinden fazla karmaşıklaştırmak

Modern yaşamda insanlar üstlenmek zorunda oldukları farklı roller nedeniyle yeterince karmaşık bir hayata sahiptir.

Devamını Oku
Post

Mutsuzluk Reçeteleri

Bu yazı geçen sayıda yer alan “Mutlu İnsanların Özellikleri” yazısının anti tezini oluşturmak amacıyla kaleme alınmıştır. Yirmi yılı aşkın bir süre değerli insanların sorunlarını paylaşmış olmak ve daha sonra yirmi yıla yakın bir süreyi de benzer insanların iş hayatındaki zorluklarına tanık olmak, bu yazının ana fikrini oluşturdu. 1983 Yılında uygulamaya başladığımız “Stresle Başaçıkma Seminerlerinde” insanları strese sokan uzun listeler dinlerdik ve çok kere bazıları için mutsuzluklarının nedeni olan konuların, bazılarına “değersiz, anlamsız hatta gülünç” geldiğini fark ettim.

Devamını Oku
Post

Mutlu İnsanların Özellikleri

Mutlu insanlar mutluluğun çok arzulanan bir amaca ulaşmak olmayıp bir yolculuk olduğunu bilir ve bunu gerçekleştirmek için hayatlarının farklı alanlarında çaba harcarlar. Aşağıdaki yazıda hayatından memnun ve bu memnuniyeti çevresine yayan insanların sahip oldukları özellikler anlatılmıştır.

Devamını Oku
Post

Alan Mulally’in yolculuğundan alınacak dersler

2000’li yıllardan başlayarak krize giren Amerikan otomotiv endüstrisinin zararları 2007 yılına gelindiğinde sürdürülemez hale gelmiş, 2008 ekonomik kriziyle birlikte denizin bittiğini herkes kabul etmek zorunda kalmıştı.

Devamını Oku