Ankara Ticaret Odası (ATO), sigorta acenteleri için “çapraz satış eğitimi” düzenliyor
Ankara Ticaret Odası (ATO), sigorta acenteleri için “çapraz satış eğitimi” düzenliyor

Ankara Ticaret Odası (ATO), sigorta acenteleri için “çapraz satış eğitimi” düzenliyor

ATO Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi tarafından organize edilen “Sigorta Ürünleri İçin Çapraz Satış Yaklaşımları Eğitimi”, 29 Temmuz’da 09.00-18.00 saatleri arasında ATO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Eğitime katılmak isteyen acentelerin 28 Temmuz Cuma günü mesai bitimine kadar ATO Meslek Komiteleri Müdürlüğü’nün 0312 201 82 88 numaralı telefonunu arayarak katılım durumunu bildirmeleri gerekiyor.

“Sigortalı Müşteri Tipleri ve Sigorta Tutumlarının Değerlendirilmesi”, “Sigorta Pazarlamasında Neler Değişiyor?” ve “Sigorta Ürünlerinde Çapraz Satış Tanımı ve Önemi” başlıklı konularda düzenlenecek olan eğitim programını tamamlayanlara katılım sertifikası da verilecek.

“İnsan kaynağının gelişimine katkı sağlamak şirketin kendine yaptığı en önemli yatırımdır”


ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, iş hayatında eğitimin hem çalışan hem de işletme sahibi için önemli olduğunu vurgulayarak, “Şirketlerimizin büyümesi ve gelişmesi için eğitim şart” şeklinde konuştu. ATO olarak üye işletmelerde insan kaynağının gelişmesine büyük önem verdiklerini vurgulayan Baran, sözlerine şu şekilde devam etti: “Dış ticaret ve girişimcilik gibi eğitimlerle ihtiyaç duyulan alanlarda eleman yetiştirerek, istihdam edilmesini sağlarken, mevcut çalışanların gelişmesine yönelik eğitimler de veriyoruz. İnsan kaynağının gelişimine katkı sağlamak şirketin kendine yaptığı en önemli yatırımdır.”


ATO Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Gazioğlu ise ücretsiz olarak verilecek eğitime tüm sigorta acentelerini davet etti.