Koalay.com’dan yeni ‘kişiselleştirilebilen kasko’ özelliği
Koalay.com’dan yeni ‘kişiselleştirilebilen kasko’ özelliği

Koalay.com’dan yeni ‘kişiselleştirilebilen kasko’ özelliği

Koalay.com, yeni ‘kişiselleştirilebilen kasko’ özelliğini sistemine ekledi. Yeni özellik sayesinde müşteriler, kendi seçtikleri ek teminatlarla kasko poliçelerini kişiselleştirebilecek ve yaptıkları seçimlere göre yeni bir prim ücreti ödeyebilecek.

Koalay.com, online platform üzerinden farklı teminatlar seçerek kişiye özel kasko poliçesi hazırlayabilme imkanı sunan yeni ‘kişiselleştirilmiş kasko’ özelliği ile sektörde önemli bir ilke imza attı. Yeni uygulama sayesinde ödenecek primlerin müşteri tarafından kontrol altında tutulabilmesi ve ödeme gücüne göre planlanmış teminat oranı seçilebilmesi amaçlanıyor.

Yeni ‘kişiselleştirilebilen kasko’ özelliği hakkında bilgi veren Bradley Du Chenne, Koalay.com’un müşterinin ödeyeceği prim tutarını değiştirecek nitelikte farklı ek teminatlar sunan pek çok farklı sigorta şirketiyle çalıştığını belirterek; “Normalde kasko sigortası, diğer türlerine göre daha yüksek primlerle sunulur; ancak biz, akıllı ve yaratıcı sistemimiz sayesinde, tüm şirketlerin sunduğu ek teminatlara bir standart getirmeyi başardık. Artık müşterilerimiz kendi seçtikleri ek teminatlarla kasko poliçelerini kişiselleştirerek, yaptığı seçimlere göre bir prim ücreti ödeyecek. Bu sayede ödeme güçleri dahilinde teminatlar seçerek, ödeyecekleri primi kontol altına almış olacaklar. Müşterilerimiz artık prim fiyatlarının nasıl değiştiğini ilgili sigorta şirketini veya çağrı merkezini aramak zorunda kalmadan, doğrudan bizim online platformumuz üzerinden, farklı teminat seçimleri yaparak ve gerçek zamanlı olarak görebilecek.” şeklinde konuştu.

Bu hizmeti sunarken, kullanılan jargon ve terminolojiyi de sigorta bilgisi olmayan müşterilerin de anlayabileceği şekilde basitleştirdiklerini hatırlatan Bradley Du Chenne, şunları ekledi: “ Eğer müşteri hala satın alacağı ürünün teminat veya koşullarından emin olamıyorsa, ek bilgi alabilecekleri bir ‘Kasko ve Trafik Sigortası Terminoloji Rehberi’ hazırladık (www.koalay.com/kasko-ve-trafik-sigortasi-terimleri). Bu çalışma da yine, müşterinin birkaç dakika içerisinde, bir çağrı merkezi yardımı olmadan, online olarak ve tamamen kendi başlarına sigorta satın alabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla attığımız adımların bir yenisidir.”