Siber Riskler Sigortası “KOBİ Kimlik Koruma” ile artık KOBİ’lerin de dijital verileri koruma altında
Siber Riskler Sigortası “KOBİ Kimlik Koruma”  ile artık KOBİ’lerin de dijital verileri koruma altında

Siber Riskler Sigortası “KOBİ Kimlik Koruma” ile artık KOBİ’lerin de dijital verileri koruma altında

Günümüzde, teknolojinin gelişimi ile beraber kurumsal ve bireysel hayatımızda dijital teknoloji kullanımı hızla arttı. Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen dijital teknoloji ile beraber siber riskler de bu hıza paralel olarak yaygınlaşmaya başladı.

Çoğu kurum ciddi maddi zararlar yaşamamak adına siber güvenlik risklerini diğer operasyonel riskler gibi değerlendirmeye ve yeni stratejiler ile kendisini koruma altına almaya çalışıyor.

ACP Sigorta ve Reasürans Brokerliği’de bu oluşuma paralel, konusunda uzman, kurumlara dijital kimlik koruması sağlayan Amerikan CSID ile ortaklaşa oluşturduğu “Siber Riskler ve Veri Koruma Sigortası” ile kurumların elektronik veriler, ağ güvenliği, idari yükümlülükler ve kurumsal itibar gibi pek çok alanda siber tehditler sonucu yaşayacağı kayıplara karşı koruma altına alabileceği bir sigorta paketi oluşturdu.

Bu sigorta programı, proaktif bir ürün olarak sizi ve kurumunuzu hem öncesinde koruyor, hem de risk gerçekleştiğinde ortaya çıkacak hasarları güvence altına alarak sigortalıyor.

Çok hesaplı rakamlarla bu hizmeti veren ACP Brokerlik, çok büyük bütçeler ayıramayan KOBİ’ler için de avantaj sağlayan “KOBİ Kimlik Koruma” adı altında da özel bir paket hazırlayarak hem büyük hem de küçük ölçekli kurumları siber risklere karşı koruma altına almayı amaçlıyor.