Telesure Sigorta hem müşterilerinin tüm sigorta ihtiyaçlarını karşılıyor hem de risk, hasar ve operasyon yönetimi hizmeti sunuyor
Telesure Sigorta hem müşterilerinin tüm sigorta ihtiyaçlarını karşılıyor hem de risk, hasar ve operasyon yönetimi hizmeti sunuyor

Telesure Sigorta hem müşterilerinin tüm sigorta ihtiyaçlarını karşılıyor hem de risk, hasar ve operasyon yönetimi hizmeti sunuyor

Koalay.com Genel Müdürü Meltem Yiğit, Türkiye’deki mobil satış süreçlerini değerlendirerek; “Telesure Sigorta hem sigorta hem de reasürans brokerliği hizmeti verebilen bir firma konumundadır. Kuruluşumuzdan bu yana modern teknolojiye dayalı hizmetimizle maliyet etkinliği ve üstün bir hizmet sunma öncelikleriyle müşterilerimize hizmet veriyoruz.”

Başarının ve müşterilerimize sunduğumuz yaratıcı çözümlerin arkasındaki en önemli unsurlar; uzmanlık, süreklilik, tutarlılık, müşterilerimizin sektörüne ve yapısına özel çözümler ve hepsinden önemlisi müşterilerimizi iş ortağımız olarak görmemiz olduğuna inanıyorum.” dedi.

Yiğit; sözlerine, “Telesure Sigorta olarak sürekli kendimizi yenileyerek hareket ediyoruz. Hizmet verdiğimiz tüm sektörlerden kendimize işimiz adına yeni bir şeyler katıyoruz. Dinleyerek, teknolojik ve global piyasa koşullarındaki gelişmeleri anlık olarak takip ederek müşterilerimize hep daha iyi ne sunabilirizin peşinde olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

İngiltere, Avustralya, Fransa, Hollanda ve Güney Afrika olmak üzere 4 kıta ve 6 ülkede, 7 bin 500 çalışanımızla, 8 milyon müşterimize hizmet sunuyor ve dünya üzerinde büyümeye devam ediyoruz.

Hizmetlerimiz, her konuda müşterilerimizin sigorta ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra, risk yönetimi ve sigorta danışmanlığı, hasar ve operasyon yönetimi konularını da kapsıyor. Müşterilerimizin faaliyetinin bulunduğu farklı coğrafyalarda da hem lokal hem de global sigorta ihtiyaçlarına cevap verebiliyoruz. Gerektiğinde bu piyasalara reasürans desteği de sağlayarak kesintisiz bir hizmet ağı oluşturmaya gayret ediyoruz.

Sigorta brokeri, müşterisi için çalışır, tamamen bağımsızdır.  Bağımsız yapımızın getirdiği tarafsızlıkla, müşterilerimizin ihtiyacı olan sigorta konularında en geniş teminatı, piyasadan elde edilebilecek optimum maliyetlerle sağlamaya çalışıyoruz. Riskin tespit edilerek, değerlendirilmesi çalışmaları çerçevesinde risk yönetimi ile başlayan hizmetlerimiz, sigorta programının oluşturulması, operasyon yönetimi, hasar yönetimi, cari mutabakatlar, aylık raporlamalarla devam ediyor. Broker olarak Türkiye ve uluslararası piyasaları sürekli izlemek, yasal mevzuat ve değişen teminat, fiyat ve şartları düzenli olarak raporlamak, gerektiğinde reasürans hizmetleri vermek iş modelimizin bir parçasını oluşturuyor.

Çalıştığımız müşterilerimizin içinde bulunduğu sektöre özel risklerini tespit edebilmek ve güncel risk profillerini belirleyebilmek amacıyla, şirketimizin profesyonel risk mühendislerinin yaptığı saha çalışmasının ardından, alınan bilgilerin  Telematrix adını verdiğimiz, şirketimize özel yazılım programı ile işlenmesi akabinde hazırlanan risk yönetim raporları ile müşterilerimize hem güncel risklerinin belirlenerek, sigorta ihtiyaçlarının karşılanması hem de sigorta şirketlerinin daha iyi şartlarda fiyatlama yapabilmesi konusunda büyük kolaylık sağladığımızı düşünüyorum. Bu çalışma sektöre özel hazırlamış olduğumuz Telesure özel şartları ile de destekleniyor. Otomotiv, inşaat, enerji, yenilenebilir enerji, gıda, iletişim, inşaat yan sanayi, ilaç, tekstil, otel ve eğlence, alışveriş merkezleri, zincir mağazacılık, perakende, eğitim ve hizmetler sektörleri oto dışı branşta yoğunlaştığımız sektörler. Oto branşında ise Filo Yönetimi konusunda özellikle ihtisas sahibi olduğumuzu belirtebilirim.” şeklinde devam etti.

Telesure Sigorta Koalay.com’un sektöre girmesine yardımcı oldu

Koalay.com olarak sektöre girerken Telesure Sigorta’nın bilgi birikimi ve anlayışından faydalanmak bizim için çok değerliydi. Özellikle trafik ve kasko gibi konularda Telesure Sigorta’nın sektörel algısı ve sigorta şirketleri ile kurdukları yakın bağ sayesinde bilgi sahibi olduk. Bu da Koalay ekibi olarak online süreçlerimize hem müşteri tarafında hem de sigorta şirketleri ile kurduğumuz entegrasyon noktalarında, neleri dahil etmemiz gerektiğini anlamamıza yardımcı oldu. Koalay.com’un vizyonu ve Türk sigorta piyasası arasındaki boşluğu kapatmamıza yarayacak köprüyü sektörün içindeki bu bağlantı sayesinde kurabildik.

Acentelerin egemen olduğu bir dağıtım kanalı ağında, Telesure Sigorta’nın kurumsal tarafında kurulmuş olan ilişkiler, online hizmetlerin sağlanacağı web servislerin geliştirilmesi aşamasında Koalay.com’un doğru bilgi ve kaynaklara erişmesine yardımcı oldu. Telesure Sigorta’nın sigorta şirketleriyle olan mevcut ilişkileri sayesinde, Koalay.com şirketlerle yakın temas halinde çalışma imkanı buldu.