Koalay.com hayır kuruluşu için adımlıyor
Koalay.com hayır kuruluşu için adımlıyor

Koalay.com hayır kuruluşu için adımlıyor

Koalay.com, erken çocukluk döneminde görülen ve kalıcı bir grup hareket bozukluklarına neden olan beyin felcine maruz kalmış çocuklar ve yetişkinler adına bağış toplamak için Türkiye Spastik Çocuklar Derneği ve Steptember ile birlikte çalışmaya başladı.

Spastik Çocuklar Derneği; Prof. Dr. Hıfzı Özcan tarafından 1989 yılında Kadıköy’de kurulmuş ve beyin felci (CP) olmuş çocuk ve yetişkinlere tanı, tedavi, rehabilitasyon ve özel eğitim hizmetleri verirken bununla birlikte bu bireylerin aile üyelerine destek ve danışmanlık hizmeti sağlıyor.
Steptember; Eylül ayı içinde Türkiye, Yeni Zelanda, ABD, Hollanda, Singapur, Kanada, İngiltere ve Hindistan olmak üzere 8 ayrı ülkede birden eş zamanlı olarak yürütülen, beyin felci olan bireyler için para toplayan uluslararası bir bağış girişimidir.
Koalay.com, katılımcıların en az 28 gün boyunca günde 10 bin adım atarak katıldığı bu zorlu işe girişmiş durumda. Steptember tarafından sağlanan pedometreler aracılığıyla günlük atılan adımlar kayda alınıyor, eğlenceli ve interaktif bir görselle bu kayıtlar web sitesine aktarılıyor.
Eylül ayı Koalay.com’da hayır işlerine odaklanılan bir ay. Bu girişime, 2 Eylül Cuma günü bağış toplamak üzere düzenlenen bir kahvaltıyla heyecanlı bir başlangıç yapıldı. Bu yüksek moral, üyelerin ay boyunca bu kuruluşu ve amacını desteklemek üzere yapacağı değişik bağış toplama aktiviteleriyle kesintisiz olarak devam ediyor olacak. 
Kuruluş hakkında daha fazla bilgi toplamak ve Steptember’e bağış yapmak için aşağıdaki web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.


-    Spastik Children foundation of Turkey (http://www.tscv.org.tr/) 
-    Steptember (https://www.steptember.org.tr/)