''Max Assist’in kuruluş amacı sektöre dinamizm getirmek''
''Max Assist’in kuruluş amacı sektöre dinamizm getirmek''

''Max Assist’in kuruluş amacı sektöre dinamizm getirmek''

Uzun yıllar sigorta sektöründe çeşitli kademelerde orta ve üst seviyede yöneticilik yapan Soner Tekbaş tarafından 2015 yılında kurulan Max Assist sigortalılara ve sigorta şirketlerine önemli hizmetler sağlıyor.

Türkiye’de sigorta sektörünün diğer ülkelere nazaran olması gerekenden çok küçük olduğunu ve bunun sebeplerinden birinin de şirketlerin ürünlerini farklılaştıramamaları olduğunu söyleyen Max Assist CEO’su Soner Tekbaş, Max Assist’in kuruluş amacını sektöre dinamizm getirmek olarak özetledi.

Max Assist’in sigorta ürünlerine eklenebilen farklı ve etkili asistans ürünleri ile hizmet sağladığı şirketlere piyasada ciddi bir rekabet avantajı getirirken, sigorta poliçesi satın alan müşterilere de gerçekten ihtiyaç duydukları anda çok ciddi tasarruflar sağlayan hizmetler geliştirdiğini vurgulayan Tekbaş; “Max Assist,  konut sigortalarında bilinen asistans teminatlarından farklı olarak  müşterilere  evlerini taşımaları gerektiği zaman tamamen ücretsiz evden eve taşınma hizmeti,  evlerinde ortaya çıkan zararlılardan kurtulabilmeleri için haşere ilaçlama hizmeti,  sebebi ne olursa olsun ihtiyaç duydukları anda yüz yüze psikolojik danışmanlık hizmeti, gerektiğinde alarm kurulum hizmeti ve hatta tatile gittiklerinde evcil hayvanları için konaklama ve check up hizmeti sağlıyor. Oto sigortalarında ise Türkiye’de ilk kez kasko sigortalarında yer almayan arıza teminatını reasürans destekli olarak sigorta şirketleri ile buluşturduk. Bu hizmet sayesinde sigorta şirketi ürünün farklılaşması ile elde ettiği rekabet avantajının yanı sıra mevcut iş akışlarında ancak daha önce sahip olmadığı araç bilgilerine poliçe sonrasında yaptığımız detaylı ekspertiz hizmeti ile sahip olabiliyor. Ayrıca araç periyodik araç muayenesine gittiğinde ağır kusur sebebiyle muayeneden geçememesi durumunda aracın onarımları koşulsuz olarak anlaşmalı servislerimizde gerçekleştiriliyor” dedi.

Max Assist’in sektörde yarattığı farklılıklar hakkında da konuşan Tekbaş, “Max Assist’i kurarken bu sektördeki oyuncular hakkında detaylı bilgiye sahiptik ve bir devler sofrasında olduğumuzun farkındaydık” diyerek, sektörde kalıcı olabilmek için farklılaşmak gerektiğini bildiklerini ve ürünlerini bu bakış açısı ile tasarladıklarını ekledi. Her ürünün kendi alanında rakipsiz ve taklit edilemeyen, aynı zamanda şirketlere önemli rekabet avantajı ve katma değer yaratan ürünler olmasına dikkat ettiklerini de sözlerine ekledi.

Max Assist olarak 5 yıllık plan dahilinde teknoassist konusunda ciddi yatırımlar planladık

Son yıllarda asistans sektöründeki gelişmeleri değerlendiren Tekbaş, asistans sektörünün teknolojinin gelişmesi ile çok hızlı büyüyebilme şansı olan bir sektör olduğunun altını çizdi. İyi bir asistans şirketinin öncelikle doğru insan kaynağına ve müşteri memnuniyetini ilke edinmiş olan bir hizmet networküne sahip olması gerektiğini vurgulayan Tekbaş, “Teknolojinin gelişmesine paralel olarak özellikle hizmet sağlayıcıların bu alana ciddi yatırımları söz konusu. Biz de Max Assist olarak 5 yıllık plan dahilinde teknoassist konusunda ciddi yatırımlar planladık hatta bazılarını hayata geçirdik. Bunlardan en önemlisi hasar aracılarını ortadan kaldırmak üzere geliştirdiğimiz Türkiye’deki tüm ölümlü ver yaralanmalı kazaları sigorta şirketine anlık olarak raporlayan informax erken ihbar monitörü. Bu sayede şirket kendi poliçesini bir kazaya karıştığında kendisine ihbar edilmeden anında kazadan haberdar olabiliyor.” dedi.

Max Assist’in 2018 yılı hedef ve beklentileri sıralayan Tekbaş, şunları kaydetti: “2018 yılında çalıştığımız şirket sayısını 9’a çıkardık ve geçen yıla göre % 400 büyüdük, 2019 yılı için öncelikli hedefimiz çalıştığımız şirketlerde sağladığımız memnuniyeti devam ettirmek ve şirketlerin önemli bir destek sağlayıcısı olmak.”