Olimpia ürünleri, Intermat Paris 2018 Fuarı’nda görücüye çıktı
Olimpia ürünleri, Intermat Paris 2018 Fuarı’nda görücüye çıktı

Olimpia ürünleri, Intermat Paris 2018 Fuarı’nda görücüye çıktı

Intermat Paris 2018 Uluslararası Yapı ve İnşaat Teknolojileri Fuarı, 23-28 Nisan tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris şehrinde gerçekleştirildi.

İnşaat ve altyapı sektörlerinin önemli isimlerini bir araya getiren fuarda, 167 ülkeden bin 500 sergi sahibi ve 183 bin ticari ziyaretçiye inovasyona erişim, eğitim dersleri, sosyal ağ kurma fırsatları, pazar analizi ve büyük çaplı inşaat projelerinin potansiyeline yönelik bilgilendirme imkanı sağlandı.

Fuarın ana ürün grupları arasında; yapı malzemeleri ve teknolojileri, iş makinaları, kanal inşaat malzemeleri, hafriyat ekipmanları, asansörler, taşıma ve lojistik teknolojileri, beton üretim makinaları, çevre koruma ve güvenlik ekipmanları, peyzaj malzemeleri yer aldı.

Her 3 yılda bir düzenlenen Uluslararası Yapı ve İnşaat Teknolojileri Fuarı, referans ticaret fuarı olma statüsünü teyit etmiş durumda. Hem üretici hem de servis sağlayıcı olarak sektörde gücünü vurgulayan, oto cam sektörünün lider isimlerinden Olimpia da fuara katılım gösterenler arasında yer aldı.  Olimpia’nın ilk kez 2015 yılında katılım gösterdiği fuar, Ekonomi Bakanlığı Yurt dışı Bireysel Fuar Desteği kapsamında bulunuyor.

Olimpia fuarda önemli ürünleri ile boy gösterdi

40 metrekarelik alanda, 4 kişilik ekibi ile fuarda bulunan Olimpia, önemli ürünleri ile fuarda dikkatleri üzerine çekti. OEM firmalara yaptığı kompleks bombeli, teknolojik özellik taşıyan gizli rezistanslı ön ve yan cam ürünlerini sergileyen Olimpia ekibinde ayrıca, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nimet Zenginer Kirişci ile Yurt Dışı Satış ve Pazarlama Müdürü Hüseyin Becerik de yer aldı.

Fuar hakkında bilgi veren Olimpia Oto Camları Yurt Dışı Satış ve Pazarlama Müdürü Hüseyin Becerik yurt içi ve yurt dışı organizasyonlarda Olimpia olarak yer almalarının önemli avantajları olduğunu belirtti. Marka bilinirliği anlamında fuarların önemine vurgu yapan Becerik; “Fuarda tüm iş makinesi pazarındaki önemli aktörlerle buluşma fırsatı yakalandı. Yeni kontaklar ve anlaşmalar ile mevcut iş hacminin artışına önemli katkılarda bulunuldu. Bunun yanında sektördeki teknolojik gelişmeler ve rakiplerin aksiyonlarını takip etmek açısından önemli bir fırsat oldu.” şeklinde konuştu.

Hüseyin Becerik ayrıca 11-15 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenecek olan dünyanın en önemli oto yedek parça fuarından biri Automechanika Frankfurt’a katılım gösterecekleri bilgisini de paylaştı.