Güneş Sigorta obeziteye savaş açtı
Güneş Sigorta obeziteye savaş açtı

Güneş Sigorta obeziteye savaş açtı

Güneş Sigorta, günümüzün yaygın hastalığı obeziteye karşı farkındalığı artırmak ve çalışanlarının yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla “Sağlıklı Yaşam Hareketi”ne start verdi.

06 Temmuz Perşembe günü Genel Müdürlük Binası’nda yapılan eğitim ve ölçümleme ile Güneş Sigorta ailesi sağlıklı yaşam hareketine başladı. Obeziteye karşı açtığı savaşın yanı sıra çalışanlarına iyi bir yaşam kalitesi sunmayı hedefleyen Güneş Sigorta, 2 aylık çok yönlü “Sağlıklı Yaşam Hareketini” uygulamaya başladı. 60. yılına özel etkinliklerine ara vermeden devam eden Güneş Sigorta, 08.30-17.30 saatleri arasında katılmak isteyen çalışanlarına, detaylı vücut ölçümü yaptırma imkanı sundu. Yine aynı gün öğle saatlerinde Milli Atlet ve Koşu Antrenörü Mehmet Çetin ile Uzman Diyetisyen Hande Seven Atuk çalışanlara “Sağlıklı Yaşam Hareketi” eğitim semineri verdi.

Seminerde Mehmet Çetin: Egzersiz ve sporun tanımından başlayarak, sağlıklı yaşamda hareketin payı, egzersizin çeşitleri, ideal antrenman süresi/günü, antrenman esnasında dikkat etmememiz gereken konular ve yaşam kalitesini artırma konularına değindi. Mehmet Bey’in ardından eğitime devam eden Hande Seven Atuk ise: Doğru miktar ve zamanda beslenme, beslenme alışkanlığına dair yanlış bildiklerimiz, güvenli ve yeterli beslenme metotları, ofis çalışanlarının sağlık riskleri, günümüzde obezite ve cinsiyete göre dağılımı hakkında altın değerinde bilgiler verdi. 

Bir günlük değil uzun soluklu bir hareket

Yapılan ölçümleme ve verilen ön eğitimin ardından, sağlıklı yaşam hareketine dahil olan tüm personel, 10 Temmuz haftası itibari ile beslenme alışkanlığını düzenleyen bir programa dahil olacak. Çalışanlarına uzun soluklu bir yaşam kalitesi sunmayı hedefleyen Güneş Sigorta, 2 aylık süreç boyunca haftada iki gün şirkette verilecek pilates dersiyle de bu hareketi destekleyecek.