Ailelerin sağlığı için tamamlayıcı sağlık güvencesi
Ailelerin sağlığı için tamamlayıcı sağlık güvencesi

Ailelerin sağlığı için tamamlayıcı sağlık güvencesi

Konu sağlık olduğunda, ailenin her ferdini bir bütünün ayrılmaz parçası olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirten Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, ''Bir ailenin düzeni, devamlılığı ve güven içinde yaşayabilmesini sağlayan en önemli korunma yollarından biri de tüm aile üyelerinin sağlık güvencesi altında olması. Ray Sigorta olarak Tamamlayan Sağlık Sigortası ile ailelerin tüm fertlerini en ekonomik çözümlerle sigorta güvencesi altına girmesini sağlıyoruz'' diye konuştu.

Sağlık sigortası, bir ailenin ya da bireylerin hayattaki en büyük güvencelerinden biri. Buna karşın, yüksek primler nedeniyle özel sağlık sigortası tercih edilmeyebiliyor. Son yıllarda, özel sağlık sigortasına ekonomik ve kapsamlı bir alternatif sunan tamamlayıcı sağlık sigortaları ülkemizde büyük ilgi görüyor. Anlaşmalı hastanelerde fark ücreti ödenmesinin önüne geçen tamamlayıcı sağlık sigortalarının pek çok avantaj sunduğunu ve en önemlisi ekonomik bir sağlık teminatı isteyen aileler için büyük bir fırsat olduğunu dile getiren Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, sağlık sigortasının tüm aile bireylerini kapsamasının bir gereklilik olduğunu söyledi. “Tamamlayıcı sağlık sigortası, trafik ve kasko sigortasının haricinde geniş kitlelere yayılan çok değerli bir ürün. Sağlık, hayatın her alanını etkiliyor. Bu nedenle tüm aile üyelerinin sağlık güvencesi altında olması önemli. Tamamlayan Sağlık Sigortası ürünümüzle sağlık güvencesi sunmanın yanı sıra aile bütçesine de ihtiyaca yönelik ürün yapısı sayesinde katkı sağlamayı hedefliyoruz.” diyen Erdoğan, “Ray Sigorta Tamamlayan Sağlık Sigortası ile sadece çocukların, belirli bir ek primle, ebeveynleri olmadan sigorta teminatı altına alınabileceğini söyledi. Sağlık sigortası gibi en büyük risklerimizi güvence altına alan bir konuda tüm ailenin sağlığının ve bütçesinin dikkate alınması, buna göre bir planın seçilmesi doğru olacaktır. Eğitim döneminin başladığı bu dönemde sağlık sigortası konusunda alınacak kararlar her zamankinden daha önemli.” diye konuştu. 

KAPSAMLI TEMİNAT, GENİŞ HİZMET AĞI

Ray Sigorta’nın Tamamlayan Sağlık Sigortası geniş kapsamı ve avantajlarıyla dikkat çekiyor. Tamamlayan Sağlık Sigortası, SGK ve Ray Sigorta ile anlaşmalı özel hastane ve sağlık kuruluşlarında poliçe kapsamında olan sağlık harcamalarında devlet katılım payı dışında bir fark ödenmemesini sağlıyor. Yatarak tedavi paketi ve yatarak tedavi + ayakta tedavi paketi olarak 2 farklı seçenekle müşterilere sunulan üründe, check-up paketi ve diş tedavi paketi de bulunuyor. 64 yaşından küçük herkesin faydalanabildiği ürünle, sigortalıların 0-18 yaş arasındaki çocukları ebeveynleri olmadan tek başına ek bir prim ile sigorta güvencesine alınabiliyor. 0-18 yaş grubu sigortalılarda, sigorta başlangıç tarihinden itibaren ilk 1 ay içinde bazı hastalıklar ve işlemler için bekleme süresi bulunuyor. Ray Sigorta Tamamlayan Sağlık Sigortası doğum yapacak olanları da teminat altına alıyor. Belirli bir ek prim karşılığında mevcut teminatlara doğum teminatı da eklenebiliyor. Aynı zamanda, doğum masrafları Ray Sigorta tarafından karşılanan sağlık sorunu olmayan yeni doğan bebekler, doğum tarihi itibari ile 72 saat ile 1 ay arasındaki sürede sigortalandıkları takdirde ömür boyu yenileme garantisine hak kazanabiliyor. Diğer taraftan, sağlık sigortalarında ilerleyen yaşlarda poliçe yenileme konusunda yaşanabilen zorluklara karşı da hareket geçen Ray Sigorta, sigortalılarına ömür boyu yenileme fırsatı sunuyor. Ray Sigorta’dan ilk kez poliçe yaptıran 55 yaşını geçmemiş sigortalılar, 3 yıl boyunca poliçesini yenilemesi ve belirli kıstasları yerine getirmesi durumunda ömür boyunca poliçesini yenileme hakkı kazanıyor. Tamamlayıcı sağlık sigortasında en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de anlaşmalı kurumlar ve hizmet ağı. 81 ilde toplam 3 bine yakın anlaşmalı kurumda geçerli olan Ray Sigorta Tamamlayan Sağlık Sigortası, Türkiye’nin her yanında bulunan 475 hastanede geçerli. Anlaşmalı kurumların tümü www.raysigorta.com.tr  sitesinden kontrol edilebiliyor.