Agito’dan yatırımın geleceği Ludens’e 100.000 TL ödül
Agito’dan yatırımın geleceği Ludens’e 100.000 TL ödül

Agito’dan yatırımın geleceği Ludens’e 100.000 TL ödül

İTÜ ARI Teknokent bünyesinde kurulan ve ülkemizin en başarılı kuluçka merkezlerinden biri olan İTÜ Çekirdek, her yıl yeni girişimlerin en iyilerini belirlediği Big Bang Start-up Challenge 28 Kasım tarihinde Uniq İstanbul’da gerçekleşti. Dijital dönüşümün tüm sektörlerdeki öncülerinin ortaya çıkmasını sağlayan etkinlik girişimcilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Serdar Kuzuloğlu’nun sunuculuğunda gerçekleşen etkinlikte 52 milyon TL’yi bulan rekor kaynak girişimcilerle buluştu.

Agito, İTÜ Çekirdek Big Bang 2019 kapsamında yatırımlara akıllı ve modern bir çözüm sunan Ludens’e 100.000 TL ödül ile destek verdi.

Ludens, kişiye özel bir yatırım yönetimi platformu olarak hizmet veriyor. Ludens Robo Advisory, küçük tasarrufları değerlendirmek isteyen yatırımcılar için Nobel ödüllü finansal yönteme dayalı, akıllı bir algoritma ile portföyler oluşturarak, kullanıcılarına bu hizmeti ücretsiz bir şekilde sunuyor. Portföyler tamamen kişiye özel ve dinamik olarak hazırlanıp kullanıcının dijital ve oyunlaştırma teknikleri içeren bir ortamda deneyimlemesi sağlanıyor.

Ludens Robo Advisory’e ödülünü takdim eden Agito CEO Mutlu Uğursal;

 “8 yıldır bu organizasyonun büyümesine şahitlik etmiş bir şirket olarak, ilk yıldan beri girişimcilere mentorluktan, yatırım ve ödüllere kadar birçok farklı konuda İTÜ Çekirdek’e desteklerimizi sürdürmeye devam diyoruz.

Şirketimizin kurucu ortaklarından Emre Omacan’ın ve Okan Utkueri’nin öncü olduğu ve insurtech ekosistemine katkıda bulunacak Sigortek oluşumu için de desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Agito olarak 100.000 TL ödülümüzü Ludens’e takdim ediyoruz. “ şeklinde konuştu.

Dünyadaki üniversite kuluçka merkezleri sıralamasında ilk 5’te yer alan İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi, İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent tarafından 2012 yılında kurulmuş ve İTÜNOVA TTO’nun da gücünü arkasına alarak; bugüne dek 2.424 girişime ve 5.432 girişimciye destek olmuştur.

Finansal teknolojilerden, sağlık teknolojilerine, arttırılmış gerçeklik uygulamalarından donanım projelerine kadar birçok farklı alanda projeye destek olan İTÜ Çekirdek 40’ı aşkın paydaşıyla; girişimcileri, şirketleri, melek yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir girişimcilik platformudur.