Agito'dan dijital bankacılığın kurallarını yeniden yazan Kobaküs’e yatırım kararı
Agito'dan dijital bankacılığın kurallarını yeniden yazan Kobaküs’e yatırım kararı

Agito'dan dijital bankacılığın kurallarını yeniden yazan Kobaküs’e yatırım kararı

“Agito, İTÜ Çekirdek Big Bang 2018’ de KOBAKÜS Hepsi Bir Arada Hesap Yönetimi Platformuna yatırım kararını açıkladı.”

İTÜ ARI Teknokent bünyesinde kurulan ve ülkemizin en başarılı kuluçka merkezlerinden biri olan İTÜ Çekirdek, her yıl yeni girişimlerin en iyilerini belirlediği Big Bang Start-up Challenge 29 Kasım 2018 Perşembe günü Uniq İstanbul’da düzenlendi. Dijital dönüşümün tüm sektörlerdeki öncülerinin ortaya çıkmasını sağlayan etkinlik girişimcilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Birbirinden iddialı girişimciler, bu yıl yedinci kez düzenlenen, girişimcilik ekosisteminin 'odak' noktası Big Bang'de projelerini anlatma fırsatı yakaladı.

Girişimciler “Geleceğe Odaklan” temasıyla gerçekleşen Big Bang 2018 Start-Up Challenge’da şirketler, yatırımcılar, paydaşlar, profesyoneller ve etkinliğin giderek büyüyen takipçileriyle buluştu. Etkinlik kapsamında finale kalan girişimlere toplam 21 milyon TL kaynak dağıtıldı.

Etkinlikte konuşan Agito Proje Geliştirme ve Uygulama Yönetim Direktörü Gülşah Sezek İTÜ Çekirdek Big Bang 2018 kapsamında, KOBAKÜS Hepsi Bir Arada Hesap Yönetimi Platformuna yaptıkları yatırım kararlarını;

“Agito olarak 7 yıldır bu muhteşem organizasyonun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Agito, sigorta sektörüne kurumsal yazılım çözümleri üreten bir teknoloji şirketi. Bundan 21 sene önce bu sahnede gördüğümüz genç arkadaşlar gibi bir grup girişimcinin kurmuş oldugu bir firma. Bugün 200’ü aşkın çalışanıyla Türk sigorta sektörünün devlerine hizmet eden bir firma haline geldi. İTÜ Çekirdek var oldugu sürece bizim desteğimiz de onlara her zaman devam edecek. Agito olarak Kobaküs’e 50.000 TL lik bir ödül takdim ediyoruz.” sözleri ile açıkladı.

Dünyanın lider girişimcilik etkinliklerinden biri olan Big Bang, erken aşama teknoloji girişimlerini iş dünyası ile buluşturmaktadır. Big Bang’de sahne almayı hak eden girişimcilere; iş birliği olanakları, ofis desteği, yatırımcılarla tanışma, hedef pazarlara erişme, yurtdışına açılma ve mentorluk konularında destek sağlanmaktadır. Tüm bunlara ek olarak; ödül ve yatırım alan girişimler, 1 yıl boyunca 800m2’lik İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka merkezinde girişimcilik konusundaki yetenek ve imkanlarını geliştirmeye devam eder.

İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent tarafından 2012 yılında kurulan ve İTÜNOVA TTO’nun da gücünü arkasına alan İTÜ Çekirdek; bugüne dek 1.150 girişime ve 3.450 girişimciye destek olmuştur.

Finansal teknolojilerden, sağlık teknolojilerine, arttırılmış gerçeklik uygulamalarından donanım projelerine kadar birçok farklı alanda projeye destek olan İTÜ Çekirdek 40’ı aşkın paydaşıyla; girişimcileri, şirketleri, melek yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir girişimcilik platformudur.